Spływ kajakiem – ABC kajakarza 

kajak i kanadyjka

Wiosna sprzyja spędzaniu czasu na świeżym powietrzu. Doskonałym pomysłem jest spróbowanie  swoich sił podczas spływu kajakowego. Aby jednak w pełni czerpać przyjemność z tej przygody, trzeba się odpowiednio przygotować. 

Wybór odpowiedniej trasy na spływ kajakiem 

Przede wszystkim musisz dopasować długość trasy do swojego doświadczenia i umiejętności.  Zastanów się, czy odpowiednia będzie dla Ciebie trasa trwająca godzinę, dwie, pięć godzin, a może  zdecydujesz się na kilkudniowy spływ? W zależności od planów, zaopatrz się w odpowiednią ilość  prowiantu oraz wody. 

Odzież na spływ kajakiem odpowiednia do warunków 

Wybierając się na spływ, trzeba brać pod uwagę, że możemy wpaść do wody. Dlatego konieczne jest  zabranie ze sobą zapasowej odzieży, najlepiej zapakowanej w wodoszczelny worek. Potrzebna będzie  również osłona głowy przed słońcem oraz kurtka przeciwdeszczowa. 

Niezbędne podczas spływu kajakiem środki bezpieczeństwa 

Aktywność na świeżym powietrzu może się wiązać z różnego rodzaju dyskomfortem. Warto zabrać ze  sobą środek odstraszający owady, których w obszarach wodnych nie brakuje. Niezbędne będą także  krem z filtrem przeciwsłonecznym oraz apteczka z podstawowym wyposażeniem, takim jak plastry  czy woda utleniona. 

Podczas spływu pamiętaj, aby stosować się do wskazówek osób bardziej doświadczonych i nie  odłączać się od grupy. 

Leave a Comment